Cabitaş Mühendislik Tic. Ltd. Şti.

Mini FileMaker Eğitim | Transaction Logging

Kategoriler:
  • 04.07.2023
  • 150 Görüntülenme

Herkese merhaba,
Gelecek mini FileMaker Eğitim konumuz: Transaction Logging. Eğitimimizde FileMaker’ın 2023 sürümünde sunulan yeni özelliklerden biri olan OnWindowTransaction olay tetikleyicisi (event trigger) yaygın kullanım senaryolarından bahsedeceğiz.

OnWindowTransaction, FileMaker geliştiricilerine veritabanında yapılan işlemlerin yönetimi ve sonuçlarının değerlendirilmesi konusunda daha fazla esneklik sunan güçlü bir tetikleyicidir (trigger). Bu tetikleyici sadece 19.6 sürümünde tanıtılan “Open/Commit Transaction” ile sınırlı değil, her kaydetme işlemi için tetiklenir. Replace gibi toplu işlemler veya tekil kayıt değişiklikleri gibi farklı işlem türlerini destekler. Tetikleyici, etkinleştirildiği pencere üzerinde yapılan tüm eylemleri takip eder ve bu eylemlerle değiştirilen tüm dosyaların tablolarını kapsar. İşleme dahil etmek istediğiniz tabloları seçme seçeneğine yoktur, dosyanın tüm tablolarına uygulanır.

Bu özellik, OnWindowTransaction tetikleyicisinin tüm tablolar ve dosyalar üzerindeki değişiklikleri izlemek ve yönetmek için kapsamlı bir mekanizma sunar. Böylece kullanıcı olası hataların kök nedenini incelemek, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve iş akışını optimize etmek için daha dinamik ve etkileşimli uygulamalar geliştirebilirsiniz.

Bu konuda fazla bilgi edinmek ve FileMaker 2023'ün tüm yeni özelliklerini keşfetmek için mini eğitimimize katılın.

15 Temmuz Cumartesi,13:30'da zoom üzerinden gerçekleşecek etkinliğimize hepiniz davetlisiniz.

Not: Toplantı "Zoom" platformunda gerçekleştirilecektir.

Zoom Linki: https://us05web.zoom.us/j/9641730142?pwd=T0JtV2VHdjQ5dHA5NFI4Q2x2UHdhZz09

Sorularınız veya geri bildirimleriniz için her zaman buradayız.
Keyifli geliştirmeler! 

 

Elif Cabi Profile Picture
Elif Cabi

Müşteri Başarı Uzmanı ve Kurumsal Diyetisyen Cabi, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik mezunudur. 2022 yılında Cabitaş ekibine katıldı. Boş zamanlarında resim ve puzzle yapmayı sever.
Elif’e sorduk: “Eğer bir hayvana dönüşebilseydin, hangisi olmak isterdin ve neden?”
“Griffin, çünkü hem kartal gibi uçabiliyor hem de aslan gibi güçlü. Ayrıca Griffin, cesareti ve gururu temsil ediyor.” cevabını verdi.
_____
Customer Success Specialist and Corporate Dietitian Cabi is a graduate of Istanbul Yeni Yüzyıl University in Nutrition and Dietetics. She joined the Cabitaş team in 2022. In her free time, she enjoys painting and doing puzzles.

We asked Elif: "If you could turn into an animal, which one would you want to be and why?"

She said: "Griffin, because it can fly like an eagle and be strong like a lion. Also, Griffin represents courage and pride."

Bu web sayfası kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır.