Cabitaş Mühendislik Tic. Ltd. Şti.

Hoşgeldin Ramazan

Kategoriler:
  • 06.03.2023
  • 1699 Görüntülenme

Herkese Merhaba!

Mini FileMaker Eğitimimiz: Logonu yükle, İmsakiyen hazır! 18 Mart Cumartesi,13:30'da zoom üzerinden gerçekleştirdik.

Bizim 2023 Ramazan imsakiyelerimiz hazır, altta bulunan indirme linklerinden indirebilir veya mini eğitim sonrasında kendinize özel oluşturabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Mini FileMaker Eğitimlerimizden haberdar olun.

Cabitaş Mühendislik Claris FileMaker eğitimleri ile çözümlerin nasıl yapıldığından ziyade neyin neden yapıldığına hâkim olun. Kuruma özel ve genel eğitimlerimiz ile ilgili bilgi alın. Cabitaş Mühendislik FileMaker eğitimlerine katılın, şirketinize hız katın. Siz de FileMaker ile tanışmak veya FileMaker becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız profesyonel Claris FileMaker eğitimlerimize katılın. Claris FileMaker Eğitimi hakkında detaylı bilgi için FileMaker Eğitim sayfamıza göz atabilirsiniz.

Cabitaş Mühendislik-Claris Türkiye Çözüm ortağı olarak Claris platformunda eğitim, danışmanlık, özel FileMaker yazılım geliştirme hizmetleri sunuyoruz. Ayrıca Cabitaş Mühendislik çözüm ortağı yapısı ile bölgenize veya çalıştığınız sektöre göre sizi Claris çözüm ortakları ile bir araya getiriyoruz.

Desteğe mi ihtiyacınız var? İletişim formundan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

...

Hoşgeldin Ramazan,

Her yıl özlemle beklenen ve İslam dünyasında büyük bir öneme sahip olan seni yeniden karşılıyoruz. Sen, sabır, saygı, paylaşım ve manevi birlikteliğin en güzel örneklerini sergileyen bir aydın.

Seninle birlikte, Müslümanlar tüm dünyada oruç tutarak, sadaka vererek, ibadetlerini artırarak, güzel davranışlar sergileyerek ve sevdikleriyle bir araya gelerek kendilerini daha iyi bir insan haline getirmeye çalışırlar.

Senin gelişin, insanların kalplerindeki kötü huyları, kötü düşünceleri ve olumsuz davranışları uzaklaştırmak için bir fırsat sunar. Bizlere yardım ederek, kendimizi yenileme ve yeniden doğma şansı verirsin.

Seninle birlikte, yüzlerce yıl önce başlatılan bu güzel geleneği sürdürmek, geçmişteki nesillerin birlikteliğini ve manevi değerlerini korumak ve gelecek nesillere aktarmak için bir fırsat sunuyorsun. Seninle birlikte, insanlar arasında daha fazla sevgi, saygı ve hoşgörü sağlamak için çaba gösteriyoruz.

Hoş geldin Ramazan, seni en içten dileklerimizle karşılıyoruz ve bize getireceğin tüm güzellikleri büyük bir heyecanla bekliyoruz.

Ramazan ayı, 23 Mart 2023 Perşembe günü başlayacak ve 20 Nisan 2023 Perşembe günü sona erecektir. Ramazan Bayramının birinci günü 21 Nisan 2023, son günü 23 Nisan 2023'tür.
Sizler için tasarladığımız İstanbul 2023 Ramazan İmsakiyesini ve Konya 2023 Ramazan İmsakiyesini indirip telefon ve bilgisayarlarınızda görüntüleyebilir veya a4 boyutunda çıktı alabilirsiniz. İndirme linklerindeki pdf'ler baskı için uygun boyutlarda eklenmiştir.

İndirmek için linke tıklayın. İstanbul için 2023 Ramazan İmsakiyesi
İndirmek için linke tıklayın. Konya için 2023 Ramazan İmsakiyesi

İstanbul 2023 Ramazan İmsakiyesi


Konya 2023 Ramazan İmsakiyesi

 

Sahur vakti, oruç tutan kişilerin gün boyunca beslenme ve susuz kalma riskini en aza indirmek için uygun zamanda yapmaları gereken öğündür. Sahur vakti, imsak vaktinden yaklaşık 1-2 saat önce başlar ve günün ilk öğünüdür. Sahur vaktinde tüketilen sağlıklı ve dengeli besinler, gün boyunca enerji seviyesini korumaya ve oruç tutmanın zorluklarıyla başa çıkmaya yardımcı olur. Konya sahur vakti ve İstanbul sahur vakti bilgilerine yukarıdaki imsakiyeden ulaşabilirsiniz. Ramazan ayı boyunca iftar vakti, güneşin batmasıyla birlikte oruç tutan müslümanların yemek yeme zamanıdır. İftar sofraları, ailelerin ve arkadaşların bir araya gelerek birlikte dua ettiği, sevinçlerini paylaştığı ve sadaka vermeyi hatırladığı anlamlı bir gelenektir. İftar, Müslümanlar için manevi bir deneyimdir ve bu vesileyle birlikte dua ve ibadetleri artar. Konya iftar vakti ve İstanbul iftar vakti bilgilerine yukarıdaki imsakiyeden ulaşabilirsiniz. Sahur vakitleri, İstanbul'un coğrafi konumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak, genel olarak, sahur vakitleri imsak vaktinden önce yaklaşık 1,5 saat önce başlar. İstanbul'da 2023 Ramazan ayı boyunca sahur vakitleri, İstanbul imsakiyesine göre 03:56 ile 04:34 arasında değişecektir. İstanbul ramazan imsakiyesine göre 2023 Ramazan ayı boyunca iftar vakitleri, 19:50 ile 20:12 arasında değişecektir.

Elif Cabi Profile Picture
Elif Cabi

Müşteri Başarı Uzmanı ve Kurumsal Diyetisyen Cabi, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik mezunudur. 2022 yılında Cabitaş ekibine katıldı. Boş zamanlarında resim ve puzzle yapmayı sever.
Elif’e sorduk: “Eğer bir hayvana dönüşebilseydin, hangisi olmak isterdin ve neden?”
“Griffin, çünkü hem kartal gibi uçabiliyor hem de aslan gibi güçlü. Ayrıca Griffin, cesareti ve gururu temsil ediyor.” cevabını verdi.
_____
Customer Success Specialist and Corporate Dietitian Cabi is a graduate of Istanbul Yeni Yüzyıl University in Nutrition and Dietetics. She joined the Cabitaş team in 2022. In her free time, she enjoys painting and doing puzzles.

We asked Elif: "If you could turn into an animal, which one would you want to be and why?"

She said: "Griffin, because it can fly like an eagle and be strong like a lion. Also, Griffin represents courage and pride."

Bu web sayfası kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır.